Natal & Olinda  
 
Manaus Petropolis Florianopolis Joao Pessoa
Brasilia Porto Alegre Curitiba Belem
Olinda Fortaleza Fernando de Noronha Pipa
Ouro Preto Rio de Janeiro Pantanal  
Parati Salvador Porto de Galinhas  
Recife Santos Belo Horizonte  
Ubatuba Sao Paulo Sao Luis  

   Natalas, Rio Grande do Norte valstija
Miesto pavadinimas “Natal”, išvertus iš portugalų kalbos, reiškia „Kalėdos“. Taip miestas buvo pavadintas jo įkūrimo dienos atminimui – 1599 m. gruodžio 25 d. Natalas – valstijos sostinė.
Padėtis: miestas įsikūręs šiaurės rytinėje Brazilijos pakrantėje, ir yra pats artimiausias Pietų Amerikos taškas, žiūrint iš Afrikos kontinento. Nuo Rio de Žaneiro jį skiria 2076 km, o nuo San Paulo – 2313 km (tiesiąja).
   Natalas yra pačiame šiaurės rytų centre, todėl iš jo patogu vykti į kitus Brazilijos miestus bei kurortus. Nuo Natalo 360 km nutolęs Fernando de Noronja archipelagas, 185 km – Žoao Pesoa, Paraibos valstijos sostinė, 80 km iki kurortinio miestelio Pipa, 298 km iki Recifės, Pernambuko valstijos sostinės, 292 km iki nuostabaus miestelio Olinda ir 537 km iki Fortalezos, Seara valstijos sostinės.
Geografiniai duomenys: 5°47'-1"S platumos, 35°13'0"W ilgumos.
Kaip patekti: skrydis iš Rio de Žaneiro iki Natalo trunka apie keturias valandas, iš San Paulo – 4,20 valandos. Automobiliu iš Rio keliautumėte apie 32 valandas, iš San Paulo – apie 35 valandas.
Klimatas: Natalas neatsitiktinai vadinamas „saulės miestu“ – saulė čia šviečia ištisus metus, vidutinė metinė oro temperatūra siekia 28˚, vandens - 26˚. Pagal NASA tyrimus, Natale yra pats švariausias oras po Antarktidos, o vanduo – vienas iš skaidriausių ir švariausių pasaulyje.
Istorija: 1597 m. gruodį portugalų eskadra, vadovaujama Žeronimo de Albukerko, pirmą kartą išmetė inkarą Potengi upės, įtekančios į Atlanto vandenyną, žiotyse. 1589 m. sausio 6 dieną buvo pradėta Trijų Karalių (Forte dos Três Reis Magos) tvirtovės-forto statyba. “Karaliais – magais” portugalai vadina legendinius išminčius, kurie pirmieji atėjo pasveikinti gimusio kūdikėlio Jėzaus ir atnešė jam dovanų. 1599 m. gruodžio 25 dieną dviejų kilometrų atstumu nuo forto buvo įkurtas kaimas, kuris šventės garbei buvo pavadintas “Natalu”.
   1633 m. fortą kartu su kaimeliu užkariavo olandai. 1654 m. portugalai atsikovojo savo valdas atgal. XVII a. Natalą supo begalinės cukranendrių plantacijos. Iki XX a. vidurio cukranendrių auginimas buvo pagrindinė regiono ekonomikos vystymosi šaka. Natalo likimas pasikeitė Antrojo pasaulinio karo metais. Šis miestas, artimiausias Afrikos krantams, buvo svarbus strateginis objektas. Natale buvo įkurdinta karinė bazė, iš vietinio oro uosto Parnamirimo buvo gabenami kariniai kroviniai į Afriką. Bazėje buvo pilna amerikiečių kareivių, atvežusių į miestą savo tradicijas ir kitokį gyvenimo būdą. Taip Natalas tapo pirmuoju Brazilijos miestu, kuriame pradėta kramtyti kramtomoji guma.
   Po karo Natalas tapo vienu iš šalies eksporto centrų. Iš čia gabeno mineralus ir brangakmenius, iškastus Minas Žerais valstijoje. Rio Grande do Sul valstijoje buvo aptikta nafta, ir šiandien ši valstija – pagrindinis naftos gamintojas visoje Brazilijoje.
   Nežiūrint į tai, kad šiandieninis Natalas – tai miestas su visais šiuolaikinio megapolio atributais ir komfortu, jis po senovei žavi kolonijinės epochos praeitimi. Savo pėdsaką architektūroje, miesto tradicijose ir papročiuose įvairiais laikotarpiais paliko indėnai, portugalai ir olandai. Pastarieji netgi pavadino miestą „Naujuoju Amsterdamu“. Toks pritrenkiantis kultūrų lydinys suformavo ypatingą vietinių gyventojų charakterį, išsiskiriantį nepaprastu draugiškumu ir svetingumu.
Šiandien miestas užima 17.298 km2 plotą, jame priskaičiuojama 789.896 gyventojų.

Lankytinos vietos ir poilsis Natale

   Miestas įžymus nepaprasto grožio kopomis, koraliniais rifais ir ežerais, o vietiniai paplūdimiai laikomi vienais iš gražiausių Brazilijoje. Kalbant apie Natalą, negalima pamiršti vietinės virtuvės, kurios pagrindą sudaro jūros gėrybės, džiovinta mėsa ir egzotiniai vaisiai. Turistų čia laukia daugybė neužmirštamų nuotykių, kurių tarpe – pasivažinėjimas atvirais džipais po kopas, safari, povandeninis plaukiojimas, banglentės ir daug kitų.
   Ponta Negra – vienas iš gražiausių regiono paplūdimių, jis žymus ypatingai skaidriu pakrantės vandeniu, auksiniu smėliu ir didžiule, skendinčia žalumoje, smėlio kopa, vadinama „Moro do Kareka“ – „plika galva“, - tai pati aukščiausia šiaurės rytų kopa. Ponta Negra yra ir Natalo naktinio gyvenimo centras. Čia daugybė restoranų, barų, klubų ir viešbučių, traukiančių turistus iš viso pasaulio.
   Pipa – jei jūs nebuvote Pipoje, jūs nebuvote Natale. Taip sako brazilų patarlė. Tai populiariausia braziliškojo jaunimo poilsio vieta. Nieko antgamtiška čia nevyksta, tiesiog čia vyrauja laisvės ir poilsio atmosfera, būtent čia pažindinamasi ypatingai laisvai. Miestelio kolorito neįmanoma nusakyti. Būtent Pipoje tarsi „gyvas paveikslas“ atrodo mūsų įsivaizdavimas apie Braziliją – siauros gatvelės, maži namukai, kokosai, palmės ir daugybė mažų beždžionėlių.
   Pipoje visus stebina juokingai mažos europietiškų drabužių kainos – nepatikliam pirkėjui vis atrodo, kad jį norima apgauti. O pačiuose mažiausiuose namukuose, kur, atrodo, sustojo civilizacija, netikėtai galima aptikti interneto kavinę su ant sienos ranka piešta koka-kolos reklama.
   Apie gėrimų kainas paplūdimiuose nėra ką ir kalbėti - nacionalinė kaipirinja kainuoja vos porą litų.
   Iš Natalo iki Pipos galima važiuoti asfaltuotu keliu, kondicionuojamu automobiliu, įveikiant 80 km vingiuoto kelio. O galima važiuoti bagiais per begalinius paplūdimius, apaugusius palmėmis, ir gėrėtis bangų purslais, gaiviu vasarišku vėju ir saule. Važiuojant paplūdimiais, kelias sutrumpėja pusiau – iki 40 km.
   Marakažu – tai vieta, kur povandeninio pasaulio mėgėjai nebenorės nei miegoti, nei valgyti, kol neapžiūrės visų „braziliškųjų karibų“ stebuklų. Povandeninis pasaulis čia įvairus ir gražus. Nardytojai iš visos Brazilijos rengia čia savotiškus festivalius. Tačiau ir apsiginklavus tik paprasta kauke bei plaukmenimis, galima mėgautis vandenyno gyvūnija ir augmenija.


   Olinda, Pernambuko valstija
Olinda – miestas Brazilijos šiaurės rytuose, Atlanto vandenyno pakrantėje. Tai gražus, turtingas savo istorija, gana didelis miestas.
Padėtis: atstumas nuo Olindos iki Rio de Žaneiro – 1870 km, iki San Paulo – 2127 km, iki Pernambuko valstijos sostinės Recifės – 7 km (tiesiąja).
Geografiniai duomenys: 8°1'0"S platumos, 34°51'0"W ilgumos.
Kaip patekti: automobiliu iš Rio de Žaneiro iki Olindos važiuosite apie 29 valandas, iš San Paulo – apie 33 valandas, iš Recifės – apie penkiolika minučių.
Istorija: Olinda buvo įkurta 1535 metais. Tai viena iš pirmųjų gyvenviečių Pietų Amerikos pakrantėje, kurioje apsigyveno portugalų kolonizatoriai. Pasak legendos, konkistadorų vadeiva Duarte Koeljo Pereira, nuo kalvos išvydęs puikų slėnį, sušuko: ”O, linda!” . Išvertus iš portugalų kalbos, tai reikštų „o, koks grožis“. Tuo vardu ir buvo pavadintas slėnis, o vėliau- jame įsikūrusi gyvenvietė.
   Pavadinimas visiškai atitinka tikrovę – Olindos miestas įsikūręs viename iš gražiausių Brazilijos rajonų. Daugiakilometriniai balto smėlio paplūdimiai, smaragdinės palmių giraitės, neaukštos kalvos su keistai vėjo nugludintomis kyšančiomis uolomis ir tankia tropine augmenija, žydintys slėniai – tai nuostabiai gražus kraštas. Lankytis jame galima ištisus metus.
   Olindos miestas išsiskiria subtilia senovine architektūra ir ypatingai romantine atmosfera. Nuo 1654 m. miestas buvo kapitonijos (taip XVIII a. vadinosi Brazilijos federalinės apskritys) Pernambuko sostinė. 1873 m. sostinės titulą Olinda perdavė Recifei. XVII, XVIII ir XIX amžiai buvo miesto „auksinė epocha“. Turtingi fazendeirai, rūdų kasyklų savininkai statė čia savo vilas, klestėjo prekyba.
   Iki pat šių dienų didžiąją miesto dalį sudaro senovinės gatvelės. Čia įsikūrę gražūs balti pastatai, puošti auksiniais prancūziškojo baroko stiliaus lipdiniais, spalvoti namai baltomis kolonomis ir antikinio stiliaus fasadais, senovinės bažnyčios, besistiebiančios į dangų, nedidukai nameliai raudonais čerpiniais stogais.
   Nuo 1982 m. miestą globoja JUNESCO. Tai žmonijos kultūrinis paveldas.
Šiame jaukiame ir romantiškame miestelyje daug viešbučių, prabangių paplūdimių ir giraičių, jo krantus skalauja skaidrios vandenyno bangos.
   Šiuo metu Olindoje gyvena 376.800 gyventojų. Miestas užima 38,1 km2 plotą.

Lankytinos vietos ir poilsis Olindoje

   Olindoje verta aplankyti Šiuolaikinio meno muziejų, įsikūrusį XVIII a. pastate, Miesto kraštotyros muziejų, atidarytą 1935 m., kur saugomi artefaktai nuo 1711 metų, pasakojantys apie gyventojų raidą šiose žemėse., Religinio meno muziejų, kur surinkti eksponatai, pradedant 1676 m., Mamulengo muziejų – lėlių muziejų, Mokslo muziejų Espaso Siencia, kur veikia dvi astronominės observatorijos, ir afro-braziliškos religijos muziejų Kandomble, kuris vadinamas Severino Paraizo da Silva muziejumi, skirtą deivės Nasao Šamba kultui, deivės, kurią vietiniai gyventojai savo religiniame sinkretizme vadina Santa Barbara. Čia surinktos kaukės, kulto tarnų kostiumai, muzikiniai instrumentai ir šventieji raštai.
   Vandenyno pakrantėje stūkso Šv.Pranciškaus fortas, pastatytas XVII a. Miesto gyventojai jį vadina Fortim de Keižu („sūrio fortas“), todėl, kad, jų manymu, fortas toks nedidelis, kaip sūrio gabalėlis. Mieste taip pat verta aplankyti gubernatoriaus rūmus, senovinį bibliotekos pastatą ir ištisus XVIII-XIX a. statybos kvartalus.
   Olindos pakrantę sudaro 11,26 km paplūdimių. Visi jie platūs ir lygūs, padengti baltu smėliu ir skalaujami ramių vandenyno bangų.
   Brazilijoje Olinda garsėja savo karnavalu, kuris labai skiriasi nuo karnavalo Rio de Žaneire. Čia karnavalo metu neišgirsite sambos ritmų. Čia vyrauja marakatu, frevo, afoše ritmai. Šios melodijos tokios pat greitos, kaip samba. Muzikos pagrindą taipogi sudaro perkusiniai, bet smūgių ritmas visiškai kitoks negu samboje.
   Gatvės eitynėms vadovauja milžiniškos lėlės, judinamos žmonių. Karnavalo metu Olindos gatvėse žmonės nepasiskirsto į šokėjus ir žiūrovus. Kiekvienas, išėjęs į gatvę, tampa veiksmo dalyviu, nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties. Nereikia pirkti specialaus kostiumo, ruošti pasirodymo, kaip tai daro Rio ir San Paulo karnavaleirai. Karnavalo metu Olindoje vyrauja spontaniški šokiai, demokratiškos linksmybės visiems ir kiekvienam. Karnavalo išvakarėse į Olindą suvažiuoja daugybė turistų iš kitų Brazilijos valstijų.


© Naudodami duomenis iš interneto svetainės brazilija.lt, nurodykite informacijos šaltinį su aktyvia nuoroda.

Ankstesnis puslapis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Kitas