Recife & Ubatuba  
 
Manaus Petropolis Florianopolis Joao Pessoa
Brasilia Porto Alegre Curitiba Belem
Olinda Fortaleza Fernando de Noronha Pipa
Natal Rio de Janeiro Pantanal  
Parati Salvador Porto de Galinhas  
Ouro Preto Santos Belo Horizonte  
Ubatuba Sao Paulo Sao Luis  

Recifė, Pernambuko valstija
   Recifė yra Pernambuko valstijos sostinė. Tai ketvirtas pagal dydį Brazilijos miestas, išsidėstęs vandenyno pakrantėje. Dėl savo grožio ir daugybės kanalų, kurie vagoja miestą, Recifė dažnai vadinama „braziliškąją Venecija“. Tiesiogiai miesto pavadinimas reiškia „rifas“, nes šioje vietoje vandenyne stūkso ištisos koralinių rifų kolonijos. Iš tiesų, pavadinimas kilo iš arabiško žodžio „sutvirtinta mūro siena“, portugališkai jis skambėjo taip pat, kaip „rifas“.
   Recifė – senovinis miestas, kurį Pietų Amerikos pakrantėje įkūrė portugalai. Vėliau miestą valdė olandai, po to – vėl portugalai. Miesto istoriją nesunku „perskaityti“ senovinių pastatų kvartaluose, kurie statyti XVI-XVII a. ir išlikę iki šių dienų. Šiame mieste sukurtas populiarus Brazilijoje šokio ir muzikos stilius – frevo, tapęs visos Pernambuko valstijos simboliu. 2008 m. Recifės gyventojai atšventė šios muzikinės krypties šimtmetį.
Padėtis: Recifė nutolusi nuo Rio de Žaneiro 2121 km, o nuo San Paulo – 1865 km (tiesiąja).
Geografinė padėtis: 8°3'0"S platumos, 34°54'0"W ilgumos.
Kaip patekti: skrydis iš Recifės iki Rio de Žaneiro trunka apie 2,5 valandos, iki San Paulo – apie 2,4 valandos. Automobiliu iki Rio važiuosite apie 29 valandas, iki San Paulo – apie 33 valandas.
Klimatas: šioje vietoje nėra liūčių sezono. Oro temperatūra ištisus metus siekia 28-30°C.
Ekonomika: miesto ekonomika išsiskiria įvairialypiškumu. Regiono pajamas sudaro cukraus gamyba, informacinės technologijos, medicininis aptarnavimas, komercija, turizmas. Mieste yra vienas iš didžiausių Brazilijos uostų.
Miesto plotas: 2.196.493 km2
Gyventojų skaičius: 1.422.905 Iš jų 43% gyvena aplinkiniuose kaimuose ir fazendose, kurios įeina į municipaliteto sudėtį.
Istorija: 1537 metais šią Pernambuko pakrantę atrado portugalai. 1630 m. vasario 16 d. atsitiktinumas atbloškė čionai 67 olandų laivus, vadovaujamus princo Morico iš Nasau. Jų deniuose buvo apie 7000 žmonių. Olandai atnešė Recifei naują epochą – meno, kultūros, miesto statybos supratimo. Vėliau pavadinta „Brazilijos Venecija“, Recifė pradžioje buvo tik salų ir pelkių labirintas, kurį princas Moricas padarė tinkamu gyvenimui, įrengęs čia kanalų tinklą. Gausybė tiltelių, kanalų, fortų, atvirų pastatų ir vyriausybės rūmų iki šiol mums primena šį laikotarpį.

   Olandai čia įkūrė keletą cukranendrių plantacijų. Tais laikais cukrus Europoje turėjo aukso vertę, todėl regionas pradėjo sparčiai vystytis ir suklestėjo. Olandų viešpatavimas šioje Brazilijos pakrantėje truko tik 24 metus. Pelningas teritorijas užgrobė portugalai, ir prisijungė jas prie savo valdų Pietų Amerikos kontinente.

Lankytinos vietos ir poilsio galimybės Recifėje

Recifėje yra 62 bažnyčios.
   Norint apvaikščioti senamiestį, pradėti reiktų Joanos Bezera (Ilha Joana Bezerra) saloje. Ten yra istoriniai miesto kvartalai - Santo Antonio ir Sao Žoze, kuriuos geriausiai apžiūrėsite eidami pėsčiomis. Šiaurinis salos taškas yra Princesių rūmai. Respublikos aikštėje yra klasikinio stiliaus Santa Izabelės teatras, kurį pastatė prancūzų architektas Luisas Vautje 1850 m. Visai šalia yra bažnyčia - Igreja da Ordem Terceira de São Francisco (statyta 1697 m.). Priešais stovi seniausias miesto vienuolynas, ir svarbiausia sakralinė miesto vieta – „Capela Dourada – auksinė koplyčia“.
   Recifės šiaurinėje dalyje, prie upės Kapabaribės krantų, yra du įdomūs muziejai. Pernambuko valstijos muziejuje yra didelė kolonijinės epochos ir imperatoriaus laikų baldų, meno kūrinių ir paminklų kolekcija. Už trijų kilometrų, link vakarų pusės, žymiausias brazilų antropologas Žilbertas Freiras įkūrė Šiaurės rytų Žmogaus muziejų. Tai vienas žymiausių antropologijos muziejų Brazilijoje. Čia pavaizduotas cukranendrių plantacijų atsiradimas, vergų prekyba, pristatyta rankdarbių ir folkloro kolekcija, Šiaurės rytų regiono muzikiniai instrumentai ir apranga.
   Boa viažem rajonas (pavadinimas reiškia „sėkminga kelionė“). Jis dar vadinamas „Pernambuko Kopakabana“. Tai yra vienas naujausių Recifės rajonų. Čia yra 7 kilometrai paplūdimių su natūralaus vandens baseinais. Šiame rajone Recifės gyventojai mėgsta praleisti savaitgalius. Boa Viažeme gerai sutvarkyta turistinė infrastruktūra, ir pavargęs turistas visada gali pailsėti vienoje iš daugelio kavinių, užkąsti ir atsigerti atšaldyto kokosų pieno. Šiame rajone gausu žuvies restoranų. Savaitgaliais pagrindinėje Boa Viažem aikštėje vyksta meno dirbinių mugės.
   Kaza da kultura (Casa da Cultura) – senovinis baltutėlaitis pastatas, kuriame nuo 1970 – ųjų metų įsikūrė miesto kultūrinis centras. Seniau tai buvęs kalėjimas, kurio kamerose dabar yra suvenyrų ir meno dirbinių parduotuvėlės.
   Fortas do Brum (Forte do Brum) – tvirtovė, kurią portugalai pastatė 1629 m., kai kariavo su olandais dėl šios teritorijos valdymo. Dabar forte įkurtas karinis muziejus, kuriame surinkta didžiulė senovinių ginklų kolekcija ir pavaizduota XVII a. olandų kareivių uniforma bei ginkluotė.
   Mangi Bit (Mangue Beat) monumentas – milžiniško krabo pavidalo metalinė skulptūra, sukurta labai tikroviškai. Šalia šio krabo renkasi vietiniai muzikantai mėgėjai.
   Alizio Magaljaeso šiuolaikinio meno muziejus (Museu de Arte Moderna Aluísio Magalhães), čia surinkta apie 800 dailininkų ir skulptorių darbų. Jų tarpe yra Pablo Pikaso ir Francisko Gojos darbų, Rodeno skulptūrų ir žymiausių Brazilijos autorių meno kūrinių.
   Istoriniame Recifės centre įdomiausios Gerojo Jėzaus (Rua do Bom Jesus) gatvė ir Marko Zero aikštė (Praça do Marco Zero). Čia beveik pilnai išsilaikė praėjusių šimtmečių statiniai.
   Iš Marko Zero aikštės galima valtimi nuplaukti iki skulptūrų parko (Parque das Esculturas), kur žalumoje skendi daug žinomo brazilų skulptoriaus Brenando skulptūrų.
   Gegužės 13-osios parkas (Parque 13 de Maio) – didžiausias parkas Recifėje. Čia yra zoologijos sodas, kur galima pamatyti įvairiaspalvių papūgų ara, beždžionių ir kitų egzotinių gyvūnų.
   40 km nuo Recifės į pietus yra Gaibu paplūdimys, kuriame yra daug mažų restoranėlių ir barų. Rami jūra čia labai tinkama maudynėms.
   Kaljetas paplūdimys yra ypatingai rami vieta. Šis paplūdimys įeina į dešimties gražiausių Brazilijos paplūdimių dešimtuką. Jis plyti mažoje įlankėlėje, kurios plotis – tik du šimtai metrų. Ten yra mažas žvejų kaimelis, keli barai ir vešli augmenija. Švari jūra yra tamsiai mėlynos spalvos, ir tiesiog vilioja nardyti arba buriuoti.


Ubatuba, San Paulo valstija
   Ubatuba – kurortinis miestelis, jis yra į šiaurę nuo San Paulo, pakrantės zonoje, prie pat sienos su Rio de Žaneiro valstija. Ubatuba vadinama pasauline banglenčių sostine.
Padėtis: Ubatuba yra 159 km nuo San Paulo, ir 201 km nuo Rio de Žaneiro.
Geografinė padėtis: 23°26'-1"S platumos, 45°4'0"W ilgumos.
Kaip patekti: iki kurorto galima važiuoti automobiliu – keliai šioje vietoje tikrai geri. Automobiliu iš Rio važiuosite apie keturias valandas, iš San Paulo – apie tris valandas.
Klimatas: vidutinė metinė temperatūra čia būna apie +24°C.
Užimamas plotas: 712.116 km2
Gyventojų skaičius: 81.246

Lankytinos vietos ir poilsis Ubatuboje

   Atostogų mėnesiais Ubatuba yra mėgstama poilsio vieta. Tuo metu čia atvyksta iki 500.000 poilsiautojų, kurie pripildo miestelio paplūdimius ir gatves klegesio ir juoko. Labiausiai šią vietą pamėgo „paulistai“ – San Paulo gyventojai.
   Ubatuboje yra daug elegantiškų vilų ir viešbučių, ypatingai pietinėje miestelio dalyje. Šiaurinės Ubatubos dalies paplūdimiai – link Paračio – yra labiau laukiniai, tačiau jie švaresni, ir juose sutinkama daug mažiau žmonių.

   Ubatuba – ideali vieta nardymui, banglenčių sportui, buriavimui ir kitoms vandens sporto šakoms. Paplūdimiuose galima rasti didžiulių bangų (Itamambukos paplūdimyje) ar ramaus vandens (Lagoinjos paplūdimys). Ubatuboje yra gamtos parkas Serra do Mar, ir lietingieji tropikų miškai.
   Aplink Ubatubą yra 74 paplūdimiai ir 15 salų. Jei esate be transporto priemonės, jums labiausiai tiks paplūdimys, esantis du kilometrai link pietinės miestelio dalies. Ten yra daug barų ir galimybė plaukioti ant banglentės.
   Kitas vertas dėmesio paplūdimys – Enseada (apie 8 km nuo miestelio), Flamengo (12 km), Lazaro ir Domingas Dias (15 km).
   Šiaurinėje Ubatubos dalyje esantys paplūdimiai išsimėtę tarp stačių uolų. Juos sunku rasti, bet jie puikiai tinka ramiam poilsiui ir nardymui. Geriausi paplūdimiai būtų šie: Vermelha do Norte, Itamambuca, kur upė įteka į jūrą, Promirim ir Ubatumirim.
   Povandenio pasaulio mėgėjai čia tikrai gali pasirinkti daugybę tinkamų vietelių: Ilha Anchieta, Ilha Vitória, Ilha das Palmas, Ilha dos Gatos ar Ilha das Couves. Kiekviena jų savaip žavi. Gylis – maždaug 5 – 30 metrų.
   Ubatuboje yra didžiulis akvariumas (Aquário de Ubatuba), kur galima pamatyti įvairius vandens gyvūnus. Jie gyvena dvylikoje akvariumų, kurių tarpe yra pats didžiausias akvariumas Brazilijoje – 80 000 l talpos, pripildytas jūros vandens.
   Iperoig gatvė (Avenida Iperoig) – viena iš centrinių miestelio gatvių. Tai naktinio Ubatubos gyvenimo centras. Čia daugybė barų, restoranų ir ledainių. Šioje gatvėje vyksta miesto šventės.
   Kazarao do Porto (Casarão do Porto) – vienas iš seniausių miestelio pastatų. Jį 1846 m. pastatė komersantas Baltazaras Fortesas (Baltazar Fortes). 1930 m. pastate buvo atidarytas viešbutis, vėliau pastatą įsigijo Feliksas Guzardas (Félix Guisard) ir įrengė čia savo šeimos vasaros rezidenciją. Nuo 1987 m. šiame name atidarytas Ubatubos kultūros ir meno muziejus (Fundação de Arte e Cultura de Ubatuba).
   Netoli Ubatubos yra išlikę pirmųjų Brazilijoje fazendų griuvėsiai.


© Naudodami duomenis iš interneto svetainės brazilija.lt, nurodykite informacijos šaltinį su aktyvia nuoroda.

Ankstesnis puslapis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Kitas