San Luis & Joao Pessoa  
 

Manaus Recife Santos Joao Pessoa
Brasilia Porto Alegre Curitiba Belem
Olinda Petropolis Florianopolis Pipa
Natal Rio de Janeiro Fernando de Noronha  
Parati Fortaleza Pantanal  
Ouro Preto Salvador Belo Horizonte  
Ubatuba Sao Paulo Porto de Galinhas  

   San Liuisas, Maranjao valstija
San Liuisas – Maranjao valstijos sostinė, žmonijos kultūros paveldas. Miestas įsikūręs Brazilijos šiaurės rytuose, pusiasalyje, kurį nuo kontinento skiria siauras kanalas, jungiantis San Markoso ir San Žoze de Ribamaro įlankas. Su „didžiąja žeme“ Ilja de San Liuiso pusiasalį jungia tiltas.
   San Liuisas – gražus senovinis miestas vandenyno pakrantėje. Istoriniame miesto centre yra virš 5000 spalvotomis keraminėmis plytelėmis puoštų namų bei rūmų, statytų XVII ir XVIII a. Taip pavadintas jis buvo Prancūzijos karaliaus Liudviko XIII garbei. 1612 metais Prancūzijos karalius pasiuntė į Pietų Ameriką misionierių ekspediciją skleisti dievo žodį, ir ne jėga, o meile ir gerumu užimti naujas žemes, kurios priklausytų Prancūzijai. 1612 m. rugsėjo 8 dieną misionieriai padėjo pirmąjį pamatinį akmenį, įkurdami miestą San Liuisas. Tai buvo pirmasis miestas, kurį europiečiai įkūrė ekvatorinėje zonoje.
   1997 m. miestas pripažintas Žmonijos kultūriniu paveldu, ir nuo tada jį globoja JUNESCO. San Liuise išliko ištisi prancūziškosios kolonijinės XVII a. statybos kvartalai. Senieji statiniai puikiai išsilaikę – dalinai dėl to, kad jų sienos statant buvo gausiai suteptos banginių riebalais. Čia daugiau negu 3500 architektūros paminklų. Senieji kvartalai užima daugiau negu 200 hektarų teritoriją miesto centre.
   Netoli nuo San Liuiso yra paties švariausio planetoje oro miestas – Lensois Maranensis.
   Pagrindinės miesto ekonominės kryptys – metalurgija, naudingųjų mineralų perdirbimas ir turizmas.
   San Liuisas – modernus šiuolaikiškas miestas. Kaljau, Ponta do Farol ir kitose miesto dalyse galima išvysti modernius pastatus ir laisvalaikio centrus, pavyzdžiui Lagoa da Žansen. Rajone, kur anksčiau stovėjo „palafitai – iš palmių lapų ir netašytų lentų suręsti nameliai“, šiandien nutiesti puikūs dviračių takai ir įrengtos vietos renginiams. San Liuise vyrauja rami, kaimiška atmosfera, kuri leidžia lankytojams mėgautis miesto įžymybėmis be nuovargio ir įtampos.
   Kai JAV vyko būrų karas, Maranjao buvo didžiausias medvilnės eksportuotojas pasaulyje.
Padėtis: atstumas iki Rio – 2254 km, iki San Paulo – 2339 km (tiesiąja).
Geografinė padėtis: 2°31'0"S platumos, 44°16'0"W ilgumos.
Kaip patekti: skrydis iš San Paulo ir Rio de Žaneiro iki San Liuiso trunka apie penkias valandas, automobiliu iki Rio keliausite apie 35 valandas, iki San Paulo – apie 37 valandas.
Klimatas: San Liuise vyrauja tropinis drėgnas klimatas. Pati žemiausia temperatūra – apie +25°C. Sausasis periodas – nuo birželio iki gruodžio mėnesio.
Gyventojų skaičius: 1.300.000
Užimamas plotas: 827.141 km2

Lankytinos vietos ir poilsis San Liuise

   Casa do Maranhão – yra turistų informacijos ir parodų centras. Tai gera vieta pradėti pažintį su miestu. Čia lankytojams išduodama audiovizualinė informacija, o trijų aukštų pastate galima pamatyti regiono įžymybes, susipažinti su kultūra ir folkloru.
   Jauni gidai vedžioja turistus po miestą, pasakodami apie įvairius svarbiausių liaudies švenčių aspektus: šventę „Bumba-meu-Boi“ (išvertus iš port. – „parversk mano jautį“). Šventę lydi įvairūs muzikiniai ritmai – zabumba, orkestra, matrake ir baišada. Šiuo metu Maranjao valstijoje priskaičiuojama iki 300 bumba-meu-boi grupių.
   Istorinio centro parduotuvėlėse, išsidėsčiusiose tarp kolonijinio laikotarpio namų ir rūmų, pardavinėjami regioniniai suvenyrai, dažniausiai rankų darbo.
   Miesto architektūros grožiu lankytojai turėtų mėgautis neskubėdami ir nepervargdami, gal tada bus nesunku suprasti, kodėl 1847 metais vienas prancūzų poetas San Liuisą pavadino „porcelianinių namų miestu“. Daugelio namų fasadai puošti mozaikomis iš keraminių plytelių. Čia nesunkiai galima atskirti portugališkąjį ir prancūziškąjį stilių: portugališkų namų fasadų mozaikas sudaro keturių rūšių plytelės, o prancūziškųjų – tik vienos rūšies.
   Ypatingai gražūs namai yra Rua Portugal ir Rua 14 Julho gatvėse. Čia ypač ryškiai matoma prancūziškos ir portugališkos architektūros įtaka.
   Karmo aikštėje yra didžiausias Lotynų Amerikoje keraminėmis plytelėmis puoštas namas – „Edifício São Luís“.
   Kafua das Mersis – afro-brazilietiškos ir afrikietiškos kultūros muziejus. Ekspozicijoje surinkta Afrikos genčių ir Bambaros, Dogono, Senufo ir kt. kultūrinių grupių kolekcija. Taip pat muziejuje yra afro-brazilietiškosios kultūros eksponatai – muzikos instrumentai ir kultiniai reikmenys.
   Žoze Montelo muziejus atidarytas 1981 metais. Muziejaus kolekciją sudaro eksponatai, rinkti daugelį metų, liudijantys apie Maranjao valstijos geografiją, istoriją ir kultūrą.
   Bažnytinio meno muziejuje pristatomi manierizmo, baroko, rokoko ir klasicizmo stiliaus meno kūriniai.
   Kūrybinis Odulo Kosta Filjo centras – tai meno ir virtualių komunikacijų centras. Šiame pastate yra teatras ir kino teatras, kurio salė talpina 120 žiūrovų. Kūrybiniame centre taip pat vyksta kitų meno rūšių pristatymai – muzikiniai koncertai, šokių šou, mimikos spektakliai. Kūrybinio centro pastatas labai gražioje vietoje – Praja Grande istoriniame rajone.
   Kultūriniame Žoao du Vale centre yra 400 vietų koncertinė salė. Čia vyksta teatro spektakliai, muzikiniai šou, folkloro ir populiariosios kultūros festivaliai.
Domingoso Vieiros Filjo populiarios kultūros centras įkurtas liaudies meno ir folkloro bei folkloro bibliotekos muziejaus pagrindais. Galerijoje pristatomos švenčių, religinių apeigų ir kitų kultūrinių įvykių fotografijos. Čia galima pamatyti indėnų kultūros rakandus, šokio bumba-mei-boi kostiumus ir kitus eksponatus, charakterizuojančius valstijos folklorą.
   Liūtų rūmai – tai vienas iš gražiausių prancūziškosios XVII a. architektūros pavyzdžių. Jie yra Don Pedro II- ojo aikštėje. Tai didžiuliai rūmai, gausiai puošti kolonomis, lipdiniais ir portikais. Laiptus, vedančius į rūmus, saugo bronzinės liūtų skulptūros, atgabentos iš Škotijos. Kažkada pastatas buvo gubernatoriaus rezidencija.

   San Liuise yra kelios dešimtys bažnyčių, statytų XVII amžiuje ir veikiančių iki šiandien. Svarbiausia mieste yra iškilni Da Se bažnyčia, pastatyta 1624 metais. Neoklasicistinis fasadas sudaro nuostabų kontrastą su bažnyčios vidaus apipavidalinimu, atliktu baroko stiliumi. Bažnyčios pavadinimas reiškia – Dangaus bažnyčia. Pastatyta ant kalvos, ji stiebiasi į dangų dviem sniego baltumo bokštais.
   Bizantinio stiliaus Nosa Senjora do Rosario (Nossa Senhora do Rosário) bažnyčia įžymi tuo, kad vergovės metais ją lankė išskirtinai vergai.
   San Liuisas taip pat įžymus visoje Brazilijoje savo folkloriniais šokiais.
San Liuiso apylinkėse yra daug paplūdimių. Pats populiariausias – Ponta D‘Areia. Tai pats gražiausias San Liuiso paplūdimys, kuriame smėlio kopos išsidėstę lyg įmantrūs mezginiai. Šiame paplūdimyje yra jachtklubas. Netoliese galima išvysti Šv.Antonijaus forto, statyto XVII a., griuvėsius. Vanduo šiame paplūdimyje ramus, jį mėgsta sportininkai, kultivuojantys burlenčių sportą.
   Šv. Marko ir Marselos paplūdimį labiausiai mėgsta jaunimas. Jis yra šalia Ponta D‘Areia paplūdimio, kiek toliau nuo miesto centro. Viena iš San Liuiso gatvių – avenida Litoranela veda tiesiai į šį paplūdimį.
   Prajas de Kaljau ir Kaoljo - antras paplūdimys, į kurį veda avenida Litoranela. Tai gausiai lankomas paplūdimys, tinkamas šeimyniniam poilsiui. Čia daug barų, restoranų ir ledainių.
   Prajas de Arakagi ir Oljo de Porko yra už 19 km nuo miesto centro. Tai labiausiai tinkamas žvejybai paplūdimys. Netoliese galima rasti puikių žuvies restoranų, kuriuose patiekiama šviežia žuvis.
   Dar keturi puikūs paplūdimiai yra San Liuiso apylinkėse.
Nuostabiomis San Liuiso apylinkėmis galite pasimėgauti, jei nuspręsite pėsčiomis ar dviračiu keliauti pakrante. Kelias tęsiasi vienuolika kilometrų, raitydamasis pagal salos kontūrus. Visoje atkarpoje įrengta daug barų, restoranų, poilsio vietų.


   Žoao Pesoa, Paraibos valstija
Žoao Pesoa – Paraibos valstijos sostinė, vienas iš gražiausių Brazilijos miestų. Pačių žaliausių pasaulio miestų reitinge Žoao Pesoa užima antrąją vietą. Tai labiausiai į rytus nutolęs Brazilijos miestas, kaip sako apie jį patys brazilai – „čia pirmiausiai pateka saulė“.
   Tai vienas iš populiariausių turistinių ir kurortinių pasaulio miestų. Žoao Pesoa yra didelė pakrantės juosta, paplūdimiai tęsiasi daugelį kilometrų. Miestas įsikūręs iškyšulyje, iš dviejų pusių jo krantus skalauja vandenynas.
Padėtis: iki Rio de Žaneiro atstumas – 1958 km, iki San Paulo – 2209 km (tiesiąja).
Geografinė padėtis: 7°7'0"S platumos, 34°52'0"W ilgumos.
Kaip patekti: skrydis iš Rio trunka apie 2,5 val., iš San Paulo – apie 3 valandas. Automobiliu iš Rio važiuosite apie 30 valandų, iš San Paulo – apie 34 valandas.
   Žoao Pesoa ekonomikoje didelį vaidmenį vaidina turizmas. Čia daugybė viešbučių, restoranų. Yra ir tarptautiniams prabangių viešbučių tinklams priklausančių viešbučių.

Lankytinos vietos ir poilsis Žoao Pesoa

   Istorinis miesto centras. Pati pirma gyvenvietė šioje vietoje – miestelis Filipea de Nosa Senjora das Neves (Filipéia de Nossa Senhora das Neves), kurio vietoje išaugo Žoao Pesoa miestas, - įkurta 1585 metais. Šiuolaikiniame mieste išliko rajonas, vadinamas Baroko parku (Parque Barroco). Čia galima pamatyti namus, statytus prieš keturis šimtus metų.
   Solon de Liusena parkas (Solon de Lucena) – viena iš gražiausių miesto vietų, peizažai čia išties nuostabūs.
   Nosa Senjora das Neves bazilika (Basílica de Nossa Senhora das Neves) – senovinis soboras, pastatytas 1580 metais, tai vienas iš seniausių pastatų Brazilijoje.

   Žoao Pesoa Konferencijų centras (Centro de Convenções de João Pessoa) – originalus futuristinės architektūros statinys, savo forma primenantis burę.
   Mieste yra 25 km paplūdimių. Populiariausi – Tambau (Tambaú), Manaira (Manaíra), Kabo Branko (Cabo Branco), Penja (Penha), Seišas ir Besa (Seixas e Bessa). Visuose paplūdimiuose sukurta puiki turistinė infrastruktūra – čia daug barų, restoranų. Netoli nuo paplūdimių gausybė viešbučių. Šalia Kabo Branko paplūdimio yra labai gražus tropinis miškas Mata Kabo Branko (Mata do Cabo Branco) ir švyturys Farol Kabo Branko (Farol do Cabo Branco), pastatytas ten, kur švintant pirmasis saulės spindulys apšviečia Pietų Amerikos kontinentą.


© Naudodami duomenis iš interneto svetainės brazilija.lt, nurodykite informacijos šaltinį su aktyvia nuoroda.

Ankstesnis puslapis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Kitas 13