Pramogos  
 

tęsinys...

Pramogos ir poilsis


   Turizmas Brazilijoje – palyginus nesena nacionalinės ekonomikos atšaka. Užsienio turistų, lankančių Braziliją, skaičius dar labai skiriasi nuo vietinių turistų skaičiaus. Vyriausybė skiria daug lėšų turizmo vystymui, todėl tikėtina, jog artimoje ateityje turizmas taps pelninga ir išvystyta šalies ekonomikos šaka. Kasmet Braziliją aplanko apie 1 mln. turistų. Ši didžiulė šalis skiriasi nuo kitų Pietų Amerikos valstybių. Išsidėsčiusi tropinėje ir subtropinėje juostose, visa Brazilija tarytum didelis botanikos sodas. Tai įtakoja rekreacinį ir pažintinį turizmą.
   Pats įdomiausias, bet sunkiausiai įsisavinamas yra Brazilijos šiaurinis regionas. Čia vyrauja laukinė gamta, džiunglių egzotika ir, žinoma, Amazonė. Šiaurės rytinis regionas nėra itin patrauklus turistams, nes čia vyrauja žemdirbystė ir didžiuliai dirbamos žemės plotai. Šio regiono įžymybės – tai Recifės uostas, kuriame yra senovinis universitetas, ir Salvadoras, turtingas architektūriniais paminklais. Brazilijos pietryčiai – pagrindinis šalies ekonominis regionas – kartu yra ir pagrindinė turistinė zona. Šalies pietinis regionas populiarus tik įžymiųjų Iguasu krioklių dėka.    Pagrindiniai Brazilijos turistiniai centrai: Rio de Žaneiro, kur yra Grumari, Leme, Kopakabana ir kiti palūdimiai. Tai sąlygoja banglenčių, burlenčių sportą, plaukiojimą jachtomis. Taip pat ten yra pažintinio turizmo zona. Recifė – kolonijinis Brazilijos perlas, išsaugojęs bažnyčias, vilas ir istorinius statinius. San Paulas – didžiausias Pietų Amerikos megapolis, prekybos ir pramonės centras. Tai dalykinio ir pažintinio turizmo vieta. Minas Žerais – senovinė kolonijinė valstija, išsidėsčiusi kalnuotoje vietovėje. Ouro Preto, Mariana, San Žuan del Rei, Sabara miesteliai garsėja savo baroko stiliaus architektūra ir daugybe bažnyčių. Salvadoras įžymus savo gatvių šventėmis, kurios drebina miestą kiekvieną mėnesį, paplūdimiais, kapoeira, mezginiais,amatininkų turgeliais ir senovinės bei šiuolaikinės architektūros mišiniu. Parana valstijoje yra geležinkelio atkarpa Kuritiba-Paranagua (110 km ilgio). Važiuojant traukiniu, čia galima stebėti puikius kalnų peizažus. Korumbu traukinys Mato Groso do Sul valstijoje, netoli sienos su Bolivija, kerta pietinę Pantanalo pelkių dalį. Galima užsisakyti kruizą Amazone, kuris trunka vieną ar daugiau dienų, galima keliauti net savaitę. Į šiuos kruizus galima leistis „plaukiojančiais viešbučiais“ arba gana primityviais laiveliais. San Francisko upe organizuojami plaukiojimai valtimis, o iš Rio de Žaneiro iki Buenos Airių ar Karibų jūros plaukia dideli kruiziniai laivai.
   Tropinės salos, pilnos paplūdimių bei koralinių rifų, vilioja nardymo, banglenčių, jachtų mėgėjus.
   Aplamai galima pasakyti, kad Brazilija turizmo srityje turi didžiulį potencialą. Kiekvienas šalies regionas savaip įdomus, visur galima rasti daug lankytinų vietų.
Pramogų industriją Brazilijoje sudaro atrakcionai, parduotuvės, naktiniai klubai, diskotekos, karnavalai, paplūdimiai. Turistams įdomiausi yra naktiniai klubai, diskotekos ir paplūdimiai. Naktinis Brazilijos gyvenimas labai spalvingas, pilnas uždegančios Lotynų Amerikos ritmų ir visuotinės linksmybės. Pagrindinis naktinio gyvenimo centras – Rio de Žaneiro. Savo laiku šis miestas gavo pavadinimą – „žemiškų malonumų draustinis“. Čia daugiau kaip penki milijonai žmonių, vadinamų kariokais, mėgaujasi gyvenimu. Ir iš tiesų, miestas, įsikūręs Guanabaros įlankoje, gali pasiūlyti daugybę pramogų visiems skoniams ir kišenei. Turistas turi begalę pasirinkimų. Pati populiariausia vieta – Mirage. Jis įsikūręs tiesiog ant vandenyno kranto, Kopakabanos paplūdimyje. Lapa aikštėje jūsų laukia trys geriausi Rio klubai – Novo Mexico, Campablacho ir Carossel. Čia galima pamatyti brazilietišką karnavalą, nuo tikrojo besiskiriantį tik dydžiu – tokios pat eitynės ir liepsningoji samba. Folkloriniai mulačių šou, uždeganti šokių ir ritualinių scenų atmosfera. Pati prabangiausia užeiga princesės Izabelės gatvėje – naktinis klubas – baras Barella. Pati žymiausia diskoteka – Gafieria Asa Branca. Pati brangiausia ir prestižiškiausia diskoteka – Help. Turistams taipogi įdomu dalyvauti karnavale, kuris trunka keturias dienas ir keturias naktis. Tikrąją šlovę miestui atnešė paplūdimiai – Kopakabana, Ipanema ir Lebnonas. Kiekvienas iš jų – tai lyg atskiras kurortas ir visuomeninio gyvenimo centras. Mažiau žinomi paplūdimiai – Botafogu, Leme, Arpoadoras, Vidigalas, Pepino-San-Konrado, Bara-de-Tižuka, Rekreu-dos-Bandeirantes, Grumari, kuri nė kiek nenusileidžia žymiajam Kopakabanos palūdimiui. Daugumoje paplūdimių yra koralinių rifų, kurie vilioja nardymo mėgėjus. Taip pat paplūdimiai tinka banglenčių sportui ar plaukiojimui jachtomis.    Turistiniams objektams galima priskirti ir botanikos sodą Rio de Žaneire. Ten surinkta daugiau kaip 7000 augalų iš viso pasaulio. Brazilijoje yra daugybė įvairių parkų, kur gyvena egzotiniai paukščiai bei gyvūnai. Žymusis Foz-de-Iguasu krioklys taip pat įeina į turistinių objektų sąrašą. Nacionaliniame parke Tižuka stūkso Korkovado viršukalnė, išgarsėjusi dėl gigantiškos Kristaus skulptūros. Salvadore taip pat yra daugybė įžymių vietų – senovinė tvirtovė, švyturys, kolonijinių laikų bažnyčios. Petropolyje įsikūrusi buvusioji Imperatoriaus vasaros rezidencija. Brazilijoje pilna suvenyrinių krautuvėlių, zoologijos sodų, safari parkų, koncertų salių, akmenų muziejų, indėnų istorijos muziejų ir dar daug daug visokių įdomybių...
   Turistai iš viso pasaulio važiuoja pažiūrėti įžymiųjų Iguasu krioklių. „Iguasu“ guarani indėnų kalboje reiškia „didieji vandenys“, ir šis apibūdinimas puikiai tinka pačiam gražiausiam Vakarų pusrutulio kriokliui. Iguasu krioklys yra 20 m aukštesnis ir du kartus platesnis negu Niagaros krioklys. Jame yra net 275 srovės, krentančios pakopomis. Srovių plotis siekia net tris metrus. Pati vaizdingiausia krioklio vieta – riaumojanti Velnio gerklė. Keturiolika srovių čia susilieja į vieną didelę srovę, kurios plotis – šimtas metrų. Ši srovė krenta žemyn tokia jėga, kad aplinkui visą laiką kybo purslų debesis ir didžiulė vaivorykštė.
   Turistų laukia ir gausybė koncertinių salių. Bosanova, samba, čioru ir seresta itin populiarios Rio de Žaneire ir San Paule, tačiau kiekvienas regionas gali pasiūlyti savo muziką. Didelį įspūdį palieka samba Rio ir freva šalie šiaurės rytuose.
Labai populiarus Brazilijoje sportinis turizmas – banglentės, dviračių sportas, moto sportas, burlentės, jėgos aitvarai, pramoginė žvejyba, plaukiojimas jachtomis, laipiojimas uolomis ir t.t.

© Naudodami duomenis iš interneto svetainės brazilija.lt, nurodykite informacijos šaltinį su aktyvia nuoroda.

Ankstesnis puslapis 1 2